Wieczór wróżb i zabaw... czyli ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE
2013-12-03

27 listopada w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla kl.1-6.

Już w godzinach popołudniowych zabawę rozpoczęła grupa najmłodsza, którą poprowadziły panie: Jolanta Szumny i Barbara Włodek. Dzieci miały okazję wziąć udział w szeregu zabaw i konkurów. Była więc gra z balonami, przekładanie butów, wróżby z kolorami i pogodą. Dzieci poznały również historię wróżenia. Należy podkreślić, iż tego dnia nikt nie wyszedł bez nagród i słodkości. 

          Szkolna Rada Uczniowska wraz z opiekunem p. Bożeną Wrzoszczyk, przygotowała na ten wieczór sporo niespodzianek...


 

 

   Najpierw pojawiły się wróżki, które opowiedziały o tradycji Andrzejek. Podkreśliły znaczenie św.Andrzeja jako patrona dziewcząt, o czym świadczą  przysłowia :

„Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”

„Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego”.

Przypomniały tradycję wróżenia, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Dniem szczególnym stał się dzień 29 listopada – Wigilia św. Andrzeja.

Po krótkim wprowadzeniu klasy IV-VI  rozpoczęły zabawę przy rytmach dyskotekowej muzyki. 

         Oczywiście jak przystało na Andrzejki, nie obeszło się bez wróżb. W odpowiednio przygotowanej i udekorowanej sali Samorząd Uczniowski przygotował kąciki z wróżbami.

Można było sprawdzić, co nas czeka w przyszłości, wywróżyć sobie imię przyszłej dziewczyny lub chłopca, poznać  kim się będzie w życiu dorosłym.

Śmiechu i zabawy było mnóstwo! Zadowolone miny dzieci świadczyły o tym, że Andrzejki się udały. Żałowano jedynie, że czas tak szybko minął...

I kiedy myśleliśmy, że to już koniec andrzejkowych niespodzianek w piątkowe przedpołudnie 29 listopada uczniowie Szkolnego Koło Regionalnego wraz z p. Renatą Gubałą przygotowali „chińskie ciasteczka szczęścia”, które w swoim słodkim wnętrzu skrywały szczęśliwe  przesłania.

Dyrektor Anita Karczewska wraz z Samorządem Uczniowskim składa gorące podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy z zaangażowaniem przygotowali wieczór wróżb i zabaw oraz „ciasteczkową niespodziankę”. Podziękowania składamy również Radzie Rodziców za zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczniów.