AKCJA „GWIAZDKA DLA AFRYKI” - współpracujemy z UNICEF.
2013-12-18

Czas świąteczny, to między innymi czas obdarowywania się…”aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat” 

(Phill Bosmans)

   Wierzymy, że rozpoczęta przez nas akcja pomoże uratować niejedno dziecko w Sierra Leone. Na czym ona polega? – uczniowie zostali zapoznani z życiem dzieci w tym odległym zakątku świata. Dzięki UNICEF obejrzeli filmy obrazujące warunki życia, nauki oraz zainteresowania i plany na życie tamtejszych dzieciaków. Dowiedzieli się, jak trudno jest żyć w biedzie; jak tamtejsze mamy walczą o życie swych dzieci- oprócz jedzenia i czystej wody, najbardziej potrzebnym towarem stają się szczepionki, bowiem co piąte dziecko nie dożywa swych piątych urodzin. Najczęściej umierają z powodu odry, krztuśca, gruźlicy, polio…możemy to zmienić, choćby w małej części!

Jakie zatem zadania nas czekają:

- uczniowie-

1.przygotowują pudełka w świątecznym wystroju – zapakowane w papier ozdobny, z wstążeczkami, ozdobami – itp. mogą zrobić je sami lub użyć gotowych pudełek na przykład po kremie, paście do zębów, butach, itp.  

2. do pudełka wsadzają kartkę z napisanym życzeniem – jaką szczepionkę i w jakiej ilości chcieliby ofiarować dzieciom z Sierra Leone na gwiazdkę (poniżej spis szczepionek). Pudełko ustawiają na „schodkach” naprzeciw wejścia do szkoły.

- my, dorośli – nabywamy pudełka, które są specyficzną cegiełką na zakup szczepionek dla dzieci w Sierra Leone. Takie oryginalne pudełko może przyozdobić świąteczne drzewko, będzie znakiem naszego wkładu w pomoc dla najbiedniejszych…

Ceny szczepionek

Szczepionka przeciwko ODRZE 0,94 ZŁ/szt

Szczepionka przeciwko GRUŹLICY0,43 ZŁ/szt

Szczepionka przeciwko POLIO0,71 ZŁ/szt

Możemy także nabyć przenośną lodówkę, która jest konieczna dla przewożenia szczepionek z jednego punktu szczepień do kolejnego punktu.

Przenośna lodówka -    68,75  ZŁ/szt

  Umówiliśmy się z uczniami przygotowującymi pudelka, że najmniejsza ilość szczepionek wypisanych na kartce to 10 sztuk. I tak możecie Państwo wybrać sobie dowolne pudełko, zabrać do domu i wrzucić do puszki kwotę odpowiadającą 10 sztukom szczepionki przeciwko odrze- czyli 9,4zł, lub 10 sztukom szczepionki przeciwko gruźlicy 4,3zł, i tak dalej. Można także wybrać i wrzucić kwotę wielokrotną dziesięciu sztuk – na przykład 20 szczepionek przeciwko polio – 14,2zł, 30 szczepionek przeciwko odrze – 28,2zł itp. na pociętych żółtych karteczkach obok pudełek widnieją wszystkie opcje kwotowe, które Państwo możecie wykorzystać chcąc wesprzeć akcję. Zachęcamy do udziału- niewielkim kosztem możemy uratować 10, 20, 30 czy 40 dzieci